AVE ART Ostrava>Aktuality>Projekt Live Art II

Projekt Live Art II

30/11/2020

   

Projekt spolupráce - partnerství škol Erasmus+

Projekt "Live Art II" vznikl v návaznosti na velmi přínosné výsledky a výstupy projektu "Live Art" realizovaném ve školním roce 2017/2018. Záměrem projektu je společně se školou v Hodruši-Hámre i nadále prohlubovat mezinárodní uměleckou spolupráci mezi vzdělávacími institucemi. Projekt probíhal od 1. 12. 2019 do 30. 11. 2020. Cílem projektu je navzájem si předat odborné dovednosti a kompetence ve vybraných uměleckých technikách. Předání těchto dovedností a znalostí proběhlo několika formami a to on-line komunikací mezi žáky a pedagogy, krátkodobými mobilitami žáků a odborných pedagogů a společnou výstavou vytvořených prací.

Krátkodobé mobility žáků z 2. - 4. ročníků a odborných pedagogů proběhly v září 2020 v délce 12 dní:

1) Mobility na škole AVE ART Ostrava se zúčastnilo 11 žáků a 2 odborní pedagogové z partnerské školy, kteří získali nové poznatky a dovednosti v oboru Průmyslový design se zaměřím na práci s 3D tiskárnou. 

 Fotogalerie mezinárodní stáže realizované na AVE ART Ostrava

2) Mobility na Soukromé škole uměleckého průmyslu Hodruša-Hámre se zúčastnilo 10 žáků školy a dva pedagogové. Škola se nachází na středním Slovensku v obci Hodruša-Hámre v Žárovickém okrese v Banskobystrickém kraji v oblasti Banské Štiavnice. Škola vznikla v roce 1902 při závodu Sandrik, který vyráběl příbory a pomůcky ke stolování. Škola v té době učila odborníky v řemeslech jako jsou: pasíř, kovotlačitel, kovotepec, rytec, cizelér, galvanizér, slévač apod. Dnes škola nabízí obory jako jsou zlatnictví, umělecké kovářství, plošné a plastické rytí, fotografický a grafický design atd.

10 žáků mělo možnost během 2týdenního pobytu (7.9. – 18. 9. 2020) v ateliéru rytectví studovat pod vedením lektorů Mgr. Luboše Debnára a Bc. Alexandry Ďurčové techniku kovotlačitelství. V prvním týdnu se žáci seznámili se základy kovotlačitelství a cizelování, přičemž vytlačili základní část mosazné naběračky dle vlastního návrhu. V druhém týdnu vyráběli žáci cizelérskou technikou zdobené mosazné rukojeti k naběračkám. Žáci se naučili připravit si materiál pro kovotlačitelský záměr a vyrobit si nářadí potřebné k práci jako jsou čakany, matovače apod (pro cizelovanou rukojeť). Poté následovalo přenášení návrhu na připravený materiál, samotné vytlačení misky a cizelování dle návrhu, spasování, čištění a finální povrchová úprava.

Žáci během pobytu také cestovali a navštívili mnoho zajímavostí, jako např. Mezinárodní závody v ploché dráze, zříceninu hradu Revistě, přírodní termální pramen v Žiarnovici, keltskou zlatou žílu (Glanzenberg) v Banské Štiavnici, historický zlatý důl v Hodruši-Hámre apod.

Součástí projektu byly i další významné aktivity:

1) Projekt eTwinning "Live art II", který probíhá od ledna a informace o této aktivitě si můžete zjistit ZDE. Projekt byl zaměřen na on-line komunikaci mezi žáky před a po realizované mobilitě.  

2) Tvorba trojjazyčného uměleckého slovníku pro obor Průmyslový designTHE LITTLE DICTIONARY OF INDUSTRIAL DESIGN

V předchozím projektu Live Art vznikl trojjazyčný umělecký slovník pro obor Grafický design

The litte dictionary of graphics

A v dalších projektech plánujeme jeho rozšiřování o další obory.

3) Výstava prací žáků, která díky koronavirové situaci byla sice připravena ke zhlédnutí v prostorách školy, ale s omezeným přístupem.  Menu:


 

Copyright AVEART Střední soukromá umělecká škola a základní umělecká škola Ostrava

Školní
noviny