O nás

Škola zajišťuje základní, středoškolský, terciální a další stupeň uměleckého vzdělávání. Svoji činnost zahájila v roce 2002 pouze jako střední škola se 3 maturitními obory. V současné době působí v Moravskoslezském kraji jako základní škola s výtvarným a hudebním oborem, střední škola se šesti maturitními obory: Grafický design, Průmyslový design, Motion design, Interiérový design, Umělecké kovářství a Design užitkových výrobků. Na vyšší oborné škole nabízí obory Design interiérů a zahrad, Multimediální tvorba a Produktový a průmyslový design

Zároveň má škola významné působení v oblasti dalšího vzdělávání, prostřednictvím kterého každoročně realizuje vzdělávací kurzy v rozsahu 250 – 300 výukových hodin dle typu rekvalifikačního kurzu: Interiérový designér, Zahradní návrhář, Grafický designér, Keramická tvorba v praxi, Umělecký kovář, Motion design.

Ve škole působí 40 pedagogických pracovníků a kapacita školy u středoškolského vzdělávání je nastavena na 150 žáků. Škola vzhledem ke své velikosti je spíše rodinného typu, kde se pedagogové a žáci navzájem znají, k čemuž přispívá snadnější komunikace, důvěra a celkové přátelské školní prostředí.

Díky dlouhodobé spolupráci s vysokými školami je škola fakultní školou Ostravské univerzity a fakulty materiálově-technologické VŠB-TUO.

Evropská jazyková cena LABEL byla AVE ART Ostrava udělena v listopadu 2023.

Škola již od roku 2005 realizuje mezinárodní odborné mobility a další formy mezinárodní spolupráce. Na základě této činnosti byl škole Domem zahraniční spolupráce udělen již podruhé Certifikát Erasmus+ v odborném vzdělávání a Certifikát Excelence, který představuje ocenění za vynikající realizaci mobilit.

    


Menu:


 

Copyright AVEART Střední soukromá umělecká škola a základní umělecká škola Ostrava

Školní
noviny