AVE ART Ostrava>Aktuality>Erasmus day 2021 AVE ART Ostrava

Erasmus day 2021 AVE ART Ostrava

15/10/2021

 

Chceš se zúčastnit mezinárodních aktivit v rámci programu Erasmus+? Pokud ano, máš možnost. Škola je držitelem Akreditace Erasmus+, takže mezinárodní aktivity budou pro žáky a pedagogy realizovány každý školní rok. 

V rámci oslav Erasmus days připravila škola aktivity formou sdílení zážitků, zkušeností a dovedností žáků a pedagogů, kteří se mezinárodních mobilit již zúčastnili. Došlo k představení partnerských škol a uměleckých technik, které se naučili díky mezinárodním odborným mobilitám programu Erasmus+. Spolužáci si vyzkoušeli mozaiku, techniku filigránu, cízelování a smaltu.


Inspiruj se příspěvek „Time to Move! Erasmus již na střední škole“ o zkušenostech s programem Erasmus+ žákyně školy AVE ART Ostrava, který je součástí výstavy „Evropa příležitostí, zkušeností a rozvoje“. Výstava mapuje zážitky účastníků evropských projektů napříč Moravskoslezským krajem bez ohledu na věk či předchozí zkušenosti.

https://ostrava.eurocentra.cz/783/37831/clanek/time-to-move-erasmus-jiz-na-stredni-skole/?fbclid=IwAR3RBldZfM8AavbLaFOe4hE56x5dzyay_Zq02ECVBwRvQSG0vdhxeMapxdY

Zkušenosti získala na školách Escuela de Arte de Sevilla a Súkromná škola umeleckého priemyslu v Hodruša – Hámre v uměleckých technikách cuerda seca – malba na kachle, filigránu a kovotlačitelství.

https://ssus.aveart.cz/mezinarodni-odborne-staze/umelecke-techniky-2020/

https://aveart.cz/aktuality/projekt-live-art-ii/

 

Profesní rozvoj pedagogických pracovníků v rámci programu Erasmus+ probíhající ve Veroně a končící dnes 15. 10. 2021. Došlo k poznání školy Accademia delle Belle Arti di Verona a seznámení s tradičními keramickými motivy, níže text poslaný z Verony od vyučujících Mgr. Kopřivové a Mgr. Wilczkové. 

  • Keramika s tradičními motivy: Teoreticky jsme se seznámily s tradičními Italskými technikami, zejména majolikou a fajáns. Majolika je keramika, která byla oblíbená v období italské renesance. Název dostala podle ostrova Mallorca, přes který vedla obchodní cesta Španělské Fajánse do Itálie. Fajáns je druh hrnčířských výrobků nažloutlé nebo načervenalé barvy, které jsou pokryty bílou neprůhlednou glazurou. Často vzhledem připomíná porcelán. Název získala podle italského města Faenza. A následovala samotná keramická tvorba.
  • V Muzeu Eremitani v Padově jsme měly možnost detailně prostudovat vystavené exponáty řeckého vázové malířství. Mohly jsme vidět Černo figurový a červeno figurový styl, různé tvary nádob (amfory, rhytony atd.).
  • Během projektu jsme měli možnost se seznámit s ateliéry a prostorami školy „Accademia di belle arti di Verona“, ve kterých budou pracovat naši žáci. Jedná se o postsekundární školu, která nabízí studium ve třech hlavních oborech: malba, socha, dekorace. Sídlí v z krásné historické budově z 18. století.
  • Připravily jsme pro naše žáky prohlídkové okruhy po Veroně, a fakultativní výlety do nedaleké Padovy a Mantovy.
  • Ve Veroně se mimo jiné mohou těšit na: Arénu – amfiteátr, pely románského umění jako např. Bazilika sv. Zena, renesanční náměstí s věží, zahrady a Castel Vecchio
  • V Padově se mimo jiné mohou těšit na: Kapli Scrovegni (kde uvidí nejlepší fresky od Giotta), Poutní baziliku sv. Antonína (jeden z největších chrámů v Itálii v románskou gotickém slohu se sedmi kupolemi s nádhernou interiérovou výzdobou), Univerzitní botanickou zahradu (nejstarší akademická botanická na světě, která je na původním místě).
  • V Mantově se mimo jiné mohou těšit na: Baziliku minor sv. Ondřeje, jedno z hlavních děl renesanční architektury, vytvořené Leonem Battistou Alberti.

 

Studuj v zahraničí!

Součástí Erasmus day bylo představení organizace UniLink, která nabízí pomoc při hledání, výběru a nástupu ke studiu v zahraničí. Jedná se o tým mladých lidí, kteří sami v zahraničí studovali a prošlapali ti tam cestu. Ví, že studium v zahraničí mění život k lepšímu, a tak chtějí pomoci k této fantastické příležitosti všem, kdo se nebojí jít si za svým a pořádně si to užít. Zastupují přes 60 vysokých škol a univerzit ve Velké Británii, Irsku a Německu a Dubaji. Ví, která z nich ti nejlíp sedne. Ať už jsi kreativec, nebo vidíš svět v koláčovém grafu. Poraď se s nimi, která z těchto škol tě posune dál.

Více o studiu si přečti na jejich stránkách https://www.unilink.cz/

 

Program Erasmus+ ti nabízí spoustu možností, které stačí pouze využít !!! https://www.dzs.cz/

 


Menu:


 

Copyright AVEART Střední soukromá umělecká škola a základní umělecká škola Ostrava