AVE ART Ostrava>Aktuality>Zvýšení a zlepšení kvality vzdělávání II

Zvýšení a zlepšení kvality vzdělávání II

25/2/2020

Projekt "Zvýšení a zlepšení kvality vzdělávání II" je zaměřen na kombinaci několika aktivit (šablon) rozdělenýh do školního roku 2019/2020 a 2020/2021:

1) Zapojení odborníka z praxe do výuky

Od pondělí 24. 2. 2020 do dubna  budou mít žáci 2. a 3. ročníku v hodině Jazyka anglického rodilou mluvčí Anitu. Výuka s Anitou bude probíhat každé pondělí v rozsahu 12 výukových hodin/skupina.

Odborník ve výuce byl i u žáků 4. ročníku oborů Grafický design a Motion design. V první části semináře, který se uskutečnil 28. 1. 2020 se zaměřením na online marketing, se žáci seznámili s principy a možnostmi prezentace na internetu. Dozvěděli se, na jakém principu fungují vyhledávače, co vše hodnotí a jakými nástroji se dostat na přední pozice ve vyhledávačích. Co je to SEO (optimalizace pro vyhledávače), technické SEO, copywriting, linkbuilding, firemní zápisy, placená reklama (PPC, PCM apod.), virální marketing i affiliate marketing. Nejzajímavější částí ale asi byly ukázky různých kampaní, profilování cílového klienta a možnosti využití různých nástrojů pro vyhodnocení úspěšnosti různých kampaní (měření návštěvnosti webu, konverzí...). Dne 25. 2. 2020 proběhlo pokračování s odborníkem z praxe a tento den byl věnován tvorbě webdesignu. 


2) Doučování žáků

I v 2. pololetí školního roku 2019/2020 škola nabízí doučování v maturitních předmětech. Žáci se můžou během pololetí přihlásit a navštěvovat tyto předměty:

1.ročník: Předmět Jazyk anglický - každý pátek od 13.30 do 14.30 hod

                Předmět Jazyk český - každé úterý od 7.00 do 8.00 hod

2. ročník: Předmět Jazyk anglický - každé pondělí od 16.00 do 17.00 hod

3. ročník: Předmět Dějiny výtvarné kultury - každý čtvrtek od 16.00 do 17.00 hod

                  Předmět Jazyk český - každý pátek od 7.00 do 8.00 hod                           

3) Kariérový poradce 

Od 1. 5. 2018 působí na naší škole kariérový poradce. Tuto činnost zajišťuje paní Mgr. Romana Jackson. Smyslem je podpora žáků při řešení jejich problémů na profesní a vzdělávací dráze. Věříme, že ve spolupráci s dalšími pedagogy školy dojde k pomoci rozhodování žáků při výběru vyšší odborné či vysoké školy jak v ČR, tak v zahraničí. Práce kariérového poradce zahrnuje také doporučení vhodných informačních zdrojů, poradenství v návaznosti na žákovu profesní orientaci a poradenské potřeby pro úspěšné zařazení na trhu práce po ukončení středoškolského studia.

Stránky kariérového poradce - http://ssus.aveart.cz/studium/karierovy-poradce/

Zajímavé odkazy kariérového poradenství:

Studuj na vysoké škole!!!

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, obor Průmyslový design

Chceš studovat vysokou školu v zahraničí?

Gaudeamus

4) Vzdělávání pedagogických pracovníků v různých oblastech

 

Projekt je spolufinancován Evropskou unií.


Menu:


 

Copyright AVEART Střední soukromá umělecká škola a základní umělecká škola Ostrava