AVE ART Ostrava>Aktuality>Mendelova univerzita v Brně, Lesnická fakulta, obor Tvorba a výroba nábytku

Mendelova univerzita v Brně, Lesnická fakulta, obor Tvorba a výroba nábytku

16/1/2020

Další úspěšná absolventka Ave Art, Lucie Pinková, se s námi podělila o zkušenosti z přijímacích zkoušek na vysoké školy. My jí tímto děkujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalším studiu.

„Jako absolventka oboru Interiérový design jsem z počátku chtěla v tomto oboru pokračovat, a tak jsem si podala přihlášku na Západočeskou univerzitu v Plzni. Jednalo se o Fakultu designu a umění Ladislava Sutnara - obor Design interiéru a nábytku.

První kolo přijímacího řízení probíhalo zasláním elektronického portfolia, a na základě toho jste postoupili do druhého kola přijímacího řízení. Druhé kolo tvořily talentové zkoušky, na které jsem se musela dostavit osobně. Talentové zkoušky trvaly tři dny, a byly hned první týden po Vánocích. Měli jsme 5 úkolů, což bylo: nakreslit libovolnou část budovy v perspektivě, navrhnout venkovní lehátko s technickým výkresem, specifikaci materiálu a model v měřítku, redukovat krychli a vyrobit model 20x20x20, navrhnout prvek nebo příslušenství na zimní sporty, a posledním úkolem bylo modelování podle daného půdorysu. Během modelování si nás zavolali na pohovor, kde se nám položili pár otázek ohledně umění, portfolia, nebo toho, proč bychom chtěli studovat tento obor. Také jsme měli donést své portfolio, takže originály kreseb, nebo to, co jsme měli vypracované elektronicky, ale ve vytištěné formě. Je dobré do portfolia zahrnout různorodé věci, jako například: zátiší, perspektivní kresby, návrhy produktů, interiéru. 

Já jsem z počátku nevěděla, kam doopravdy chci jít dále studovat, a z toho důvodu můžu říct, že jsem se na přijímačky moc nepřipravovala. Ale studenti, kteří chtěli být ke studiu přijati, tak si zjišťovali hodně informací k pohovoru, např.: ohledně školy samotné, umění, oblíbených umělců... Vyjádření o přijetí mi poté přišlo do vlastních rukou domů.

https://www.fdu.zcu.cz/cz/1644-design-nabytku-a-interieru

Další školou, na kterou jsem se hlásila, byla Vysoká škola báňská v Ostravě. Podala jsem si přihlášku na Stavební fakultu - obor Architektura. Přijímací řízení bylo založeno na prospěchu za třetí a čtvrtý ročník na střední škole, ale jen z předmětů matematika, fyzika, chemie. Z těchto předmětů se sestavilo výsledné bodové ohodnocení.

https://www.fast.vsb.cz/cs/

A poslední školou, kam jsem si podala přihlášku, byla Mendelova univerzita v Brně, Lesnická fakulta - obor Tvorba a výroba nábytku. Tento obor má hodně společného s technologií, z které jsem maturovala. Proto mě zaujal a nakonec jsem si jej vybrala.

Výsledky přijímacího řízení byly vyhodnoceny na základě prospěchu za celý třetí ročník a první pololetí čtvrtého ročníku.“

https://www.ldf.mendelu.cz/


Menu:


 

Copyright AVEART Střední soukromá umělecká škola a základní umělecká škola Ostrava

Školní
noviny