AVE ART Ostrava>Aktuality>Zahájení školního roku 2023/2024

Zahájení školního roku 2023/2024

12/9/2023

Ve středu 6. září proběhlo výtvarné zahájení školního roku 2023/2024 v ateliérech naší školy. Letos se účastnily všechny ročníky, i studenti Vyšší odborné školy. Tématem se nesl experiment k poctě Vladimíra Boudníka, od jehož narození uplyne příští rok 100 let. Pan ředitel přivítal všechny žáky, studenty a pedagogy na zahradě, potom Mgr. Jiří Slepička seznámil přítomné s osobností a životem Vladimíra Boudníka očima Bohumila Hrabala. Projekt byl rozdělen na sedm výtvarných workshopů, které vedli pedagogové naší školy. Žáci si vyzkoušeli výtvarné techniky, které Boudník používal – aktivní grafiku, strukturální grafiku, magnetickou grafiku, explosionalismus, fotogramy, malbu… Boudníkovo téma se stane i tématem tohoto školního roku, které bude završeno velkou výstavou v červnu 2024 v Lipníku nad Bečvou v galerii Konírna. Výtvarné práce ze zahájení školního roku, které se přiblížily Boudníkovu chápání světa, budou součástí chystané výstavy.

Mgr. KopřivováMenu:


 

Copyright AVEART Střední soukromá umělecká škola a základní umělecká škola Ostrava

Školní
noviny