AVE ART Ostrava>Aktuality>Výtvarný plenér Bartošovice

Výtvarný plenér Bartošovice

20/9/2023

Ve dnech 11. - 15. 9. 2023 proběhl každoroční adaptační výtvarný plenér pro 1. ročníky na zámku v Bartošovicích. Celým týdnem nás provázelo krásné a slunečné počasí.
Zahájení pobytu proběhlo adaptační aktivitou formou bojovky, kdy žáci v náhodně utvořených skupinách poznávali okolí, ve kterém stráví následující týden.

Adaptační aktivity se prolínaly s aktivitami výtvarnými. Jak v dopoledním tak i odpoledním výtvarném programu žáci zaznamenávali krajinu v okolí Bartošovického zámku. Pracovali různými medii od tužky až po pastely, či akvarelové barvy. Výtvarné práce byly vždy následně reflektovány formou zpětné vazby. V rámci třídy průmyslového designu, kovářství a interiérového designu vytvořili žáci společnou práci, inspirací jim bylo dílo Louise Bourgeois. Poslední den si žáci vyzkoušeli naaranžovat scénu dle obrazu Poslední večeře od Leonarda da Vinciho.

Ve večerních hodinách probíhaly seznamovací aktivity, ve kterých měli žáci možnost se dozvědět něco více o svých nových spolužácích a vyzkoušet si práci v teamu. Rozvíjeli své tvůrčí myšlení a kreativitu. Součástí bylo také promítání filmu pod širým nebem na zdi zámku.

Věřím, že týden byl pro žáky nejen poučný, ale i inspirativní a plný nových zážitků.

Za pedagogicky dozor Mgr. Marie MydlarčíkMenu:


 

Copyright AVEART Střední soukromá umělecká škola a základní umělecká škola Ostrava

Školní
noviny