AVE ART Ostrava>Aktuality>Výtvarná soutěž "Na světě nejsi sám"

Výtvarná soutěž "Na světě nejsi sám"

17/5/2021

American Corner Ostrava vyhlásila výtvarnou soutěž pro žáky 2. stupně ZŠ a studenty SŠ na téma „Na světě nejsem sám“http://www.kmo.cz/www/cz/vytvarna-soutez/

Přestože mluvíme různými jazyky, jinak se oblékáme, žijeme v odlišných podmínkách a máme jiné zvyky, jsme si doopravdy velmi podobní: trápí nás stejné problémy a máme stejné sny. Stejně tak si zasloužíme mít stejná základní práva. Lidská práva jsou o soucitu, porozumění a respektu. Zajišťují, aby se všemi lidmi bylo zacházeno důstojně. Všichni máme právo na přístup k základním potřebám jako je jídlo, voda a přístřeší. Všichni máme právo na svobodu a ochranu před násilím a zneužíváním. Bez ohledu na to, v jaké zemi žijeme, kdo jsou naši rodiče, nebo jaké náboženství vyznáváme, jsou lidská práva univerzální a nikdy by neměla být nikomu upírána.

Do soutěže byly zaslány práce žáků 1. ročníku oboru Motion design zpracované technikou linorytu a práce žáků 2. ročníku oboru Grafický design vytvořené technikou čárového leptu. 

Dne 17. 5. 2021 byly vyhlášeny výsledky výtvarné soutěže a žákyně školy získaly ocenění:

2. místo získala žákyně 1. ročníku Ellen Hančílová 

Cenu publika získala žákyně 2. ročníku Viktoria Baščáková

Zároveň došlo k výběru padesáti nejpovedenějších výtvarných prací, které jsou součástí online virtuální výstavy. Do tohoto výběru se dostaly práce žákyň: Tereza Černíková, Michaela Andreeová, Kateřina Juřicová, Romana Horáková, Emilia Klimszová a Monika Kubalová. 

Virtuální výstava 

Všem moc gratulujeme!

Práce žáků


 


Menu:


 

Copyright AVEART Střední soukromá umělecká škola a základní umělecká škola Ostrava

Školní
noviny