AVE ART Ostrava>Aktuality>Výstava prací žáků "(Ne)bezpečný internet"

Výstava prací žáků "(Ne)bezpečný internet"

17/6/2021

V rámci celoročních preventivních aktivit školy na téma kyberprostoru došlo k realizaci řady aktivit, mezi které patřila i  kreativní tvorba žáků. Z vytvořených prací vzniklých v různých ročnících a oborech byla sestavena putovní výstava nazvaná "(Ne)bezpečný internet", kterou tvoří grafiky, letáčky a komiksy. Prvním místem putovní výstavy je Základní škola a gymnázium Hello v Ostravě - Porubě a práce zde budou umístěny do konce září. Jsme rádi, že škola Hello bude realizovat další formu vnímání této problematiky a to v podobě literárního zpracování. Žák si vybere jednu z výtvarných prací a k ní napíše jeho vnímání a to v různých literárních útvarech. Na toto zpracování se moc těšíme a určitě je zveřejníme.

Cílem výstavy je rozšířit povědomí o (ne)bezpečí v kyberprostoru a má edukativní charakter nejen pro žáky, ale i rodiče a širokou veřejnost. Žáci školy výtvarně zpracovali nejenom výhody kyberprostoru jako je kyberšikana, rizika sociálních sítí, netolismus a kyberkriminalitu, ale i jeho výhody jako jsou komunikace s kamarády po celém světě, zábava, přístup k informacím a v poslední řadě neopomněli zahrnout téma on-line distanční výuky v těchto nelehkých časech. Práce někdy až niterně, citlivě reflektují problémy, obavy mladých tvůrců v moderní době. Výstava je obrazem jejich názorů na problematiku on-line prostředí, které se stalo nedílnou součástí každého z nás. 

Výstava je součástí projektu "Zvyšme svou bezpečnost v kyberprostředí" financovaného z rozpočtu Moravskoslezského kraje.  


 


Menu:


 

Copyright AVEART Střední soukromá umělecká škola a základní umělecká škola Ostrava

Školní
noviny