AVE ART Ostrava>Aktuality>Výmalba stěn je hotova

Výmalba stěn je hotova

2/6/2023

Na ZŠ Chrustova jsme minulý týden ukončili naši měsíční výmalbu stěn dvou tříd na téma vesmír. Věříme, že výsledný produkt se bude žákům ZŠ líbit a ve třídách se jim bude pěkně učit.

Postup malby a hotové stěny můžete vidět na fotkách níže.

   

 


V měsíci březnu žáci 2. ročníku oboru Grafický design a Motion design připravovali návrhy na realizaci výmalby dvou vybraných tříd v ZŠ Chrustova. Hlavním motivem této nástěnné malby je Vesmír v tématice Star Wars. V přípravné části práce byli žáci rozděleni do několika teamů, s nichž každý měl vyřešit vybranou část malby. Poté pracovali na svých návrzích individuálně, mohli si vybrat jakékoli medium. Většina návrhů vznikla skrze počítačovou grafiku, nicméně tradiční techniky jako akvarel či tempera byly také využity.

Dne 29. 3. 2023 se sešla komise ve složení Ing. Jaroslav Prokop, Mgr. Radim Motyčka, Mgr. Adam Leibl a Mgr. Marie Mydlarčík a na základě tohoto setkání proběhlo výběrové řízení, ve kterém byly vybrány dva vítězné návrhy na již zmiňované téma. Jeden z vybraných motivů zdobí fantaskní krajina doplněná o technicistní a organické tvarosloví. Druhy motiv je tvořen dynamickými prvky pocházejícími z prostředí Star Wars, objevují se zde hrdinové, kteří nás zavedou do předaleké galaxie. Realizace výmalby tříd započne koncem dubna a bude probíhat do konce května. 

 Ostatní návrhy:Menu:


 

Copyright AVEART Střední soukromá umělecká škola a základní umělecká škola Ostrava

Školní
noviny