AVE ART Ostrava>Aktuality>Vernisáž ZUŠ

Vernisáž ZUŠ

27/6/2023

Dne 27.6. se konala na zahradě školy Vernisáž Základní umělecké školy oboru výtvarného se zaměřením na výtvarnou a multimediální tvorbu.

Za doprovodu žáků ZUŠ z oboru hudebního si mohli návštěvníci prohlédnout krásné práce malých umělců, které vytvořili za celý školní rok u nás na Ave Artu.

Všem návštěvníkům děkujeme za účast, ani déšť je neodradil.

 

Žáci se během 2. pololetí seznámili s uměleckým směrem Fauvismus. Vyzkoušeli si aplikaci kontrastních a čistých barev na malbě detailu architektury. V následujícím úkolu si vyzkoušeli aplikovat tyto zákonitosti při malbě zátiší ve fauvistických barvách. Starší žáci dále pokračovali v zobrazování zátiší na formát B1, tentokrát používali medium pastelu, ve kterém se snažili o co nejvěrnější zachycení skutečnosti. Mladší žáci malovali vlastní příběh na základě vybraného uměleckého díla, každý z nich se mohl inspirovat zvoleným uměleckým stylem konkrétního autora.

Žáci se zúčastnili slovenské výtvarné soutěže Bohuňova paleta s tématem „ Příběhy věcí“. Vyzkoušeli si také tvorbu kartonových reliéfů dle předlohy známých obrazů. Žáci toto pololetí pracovali jak v keramické dílně, tak i v dílně grafické. Zobrazovali svět zvířat a květin technikou linorytu, ten následně aplikovali na plátěné tašky.

 Menu:


 

Copyright AVEART Střední soukromá umělecká škola a základní umělecká škola Ostrava

Školní
noviny