AVE ART Ostrava>Aktuality>Vernisáž výstavy "Kované objekty"

Vernisáž výstavy "Kované objekty"

10/7/2021

Dne 30. 6. 2021 od 16 hodin se ve městě Lipník nad Bečvou uskutečnil 17. ročník vernisáže výstavy „Kov ve městě“. Již po druhé připravila výstavu škola Ave Art Ostrava, ale tentokrát bylo na vernisáži představeno 28 uměleckých kovářských prací. Vernisáž zahájil svým proslovem starosta města Ing. Miloslav Přikryl a za školu ředitel Ing. Jaroslav Prokop a Ing. Marek Břuska, zástupce pro uměleckou činnost a současně vedoucí oboru Uměleckého kovářství. Slovo si také vzal kurátor výstavy a kastelán hradu Helfštýn pan Jan Lauro. Vernisáž byla doprovázena hudbou, posedět se mohlo na lavičkách uměleckých kovářů a k prohlédnutí všech kovaných exponátů byla zapotřebí menší procházka po centru města, jelikož sochy nejsou jenom na náměstí, ale také u sinagogy a v zámeckém parku. 

Více o výstavě kurátor Jan Lauro: https://info.mesto-lipnik.cz/kov-ve-meste-2021/d-1373

Kovářské exponáty máte možnost si prohlédnout ve městě Lipník nad Bečvou do konce září. Je zde vystaveno 28 děl žáků, pedagogů a uměleckých kovářů. Pokud budete chtít hlasovat pro nejzajímavější kovářskou práci, můžete si v informačním centru města vyzvednou hlasovací lístek a v září se dozvíme výsledek. 
Vystavené exponáty vznikly jako maturitní práce žáků střední školy a současně, zde máte možnost vidět i práce uměleckých kovářů vytvořených v rámci Sympozia prostorových forem, což je prázdninové mezinárodní setkání uměleckých kovářů organizované školou již od roku 2007. Řada exponátů získala nejvyšší ocenění Hefaistonu  (mezinárodní setkání uměleckých kovářů na hradě Helfštýn), mezi které patří díla Pocta hornictví, Postava, Havran, Chameleon, Žirafa. Kovářské práce vznikly v unikátním prostoru historické kovárny, která je součástí průmyslového areálu někdejších 2. Vítkovických železáren. Pro účely kovárny slouží tento objekt kontinuálně od roku 1930. Kromě běžné tvorby se zde dají realizovat i rozměrné projekty často koncipované pro externí instalace. 

A současně jsou vystavené výstupy Sympozia prostorových forem 2020 součástí projektu "Lipenské hudební lavičky"  https://info.mesto-lipnik.cz/lipenske-hudebni-lavicky-nabidnou-sobotni-koncerty-na-namesti/d-1379 , přijďte si poslechnout hudbu na netradičních kovářských lavičkách. 

 

23.6.2021

Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy "Kované objekty", která se bude konat dne 30. 6. 2021 od 16.00 hod v Lipníku nad Bečvou. Pokud vám to nevyjde v tomto čase, výstava potrvá do konce září 2021.

 

 

 


Menu:


 

Copyright AVEART Střední soukromá umělecká škola a základní umělecká škola Ostrava

Školní
noviny