AVE ART Ostrava>Aktuality>Výstava "Plenér 2022"

Výstava "Plenér 2022"

20/10/2022

Na základě spolupráce s gymnáziem Valašské Klobouky proběhl letos v září společný plenér žáků AVE ART Ostrava a Gymnázia Valašské Klobouky. Během tohoto plenéru vznikly krásné práce, které jsou vystaveny v Galerii G Gymnázia Valašské Klobouky od 21. 10. - 11. 11. 2022. Slavnostní zahájení proběhlo dne 21. 10. 2022 v 18.00 hod. 

Fotky z vernisáže

Článek o plenéru: https://www.valasskeklobouky.cz/vytvarneho-kurzu-krajinomalby-se-zucastnili-studenti-dvou-skol/d-479542

XXV. výtvarný kurz krajinomalby

Kurz krajinomalby pořádal kabinet výtvarné výchovy při Gymnáziu Valašské Klobouky. Naše škola byla přizvána Jiřím Ročákem - vedoucím kurzu. Byli vybráni žáci z třetího a čtvrtého ročníku, kteří jsou v tomto žánru obratní.

V den příjezdu 5.9.2022 jsme se pomocí pana ředitele bezpečně dopravili na Hájenku  Brumov. Toto místo nás pohltilo klidem a mírem. Ve slunečných ránech jsme se vydávali s deskami a malířskými potřebami na nám líbezná místa, kde jsme započali pracovat. V poledne jsme se posílili skvělým obědem (vařil šéfkuchař z Luhačovic), po kterém jsme opět vyrazili probouzet našeho uměleckého ducha do plenéru. Dlouhé večery jsme trávili obohacováním našich myslí u zajímavých přednášek: o Land Artu, který jsme si mohli následujícího dne vyzkoušet, dále o historii a technice krajinomalby, o fotografii s Miroslavem Pinďákem atd. Také jsme vytvářeli animace živých obrazů a každé ráno po snídani byla výtvarná rozcvička. Naplněni novými informacemi se mnohým z nás pracovalo mnohem lépe. Plenér splnil svůj účel a všichni jsme byli nadšeni uměleckou tvorbou a po všech stránkách spokojeni. Vraceli jsme se domů inspirováni krásnou přírodou.

 

Michaela Andreevová

Mgr. Michaela KopřivováMenu:


 

Copyright AVEART Střední soukromá umělecká škola a základní umělecká škola Ostrava

Školní
noviny