AVE ART Ostrava>Aktuality>Vernisáž Mapování

Vernisáž Mapování

15/5/2023

Vernisáž výstavy na téma "Nevyhazuj, recykluj!"

Dne 11. 5. se konala vernisáž výstavy "Mapování" ve Vile Hanse Ulricha na Sokolské třídě 26, Ostrava. Naše škola zde předvedla krásné ukázky vyrobené ze starých vyřazených map.
Všem děkujeme za hojnou účast.
Tuto výstavu budete mít možnost vidět do 30. 6., ale doporučujeme ji navštívit dne 20. 5. od 17.00 hod. na Festivalu Ostravská muzejní noc. Přijměte naše pozvání a dorazte.

Koncept této výstavy byl ušit na míru katedře kartografie v roce 2021. Právě odtud vzešel první impuls k tvoření - darováním starých vyřazených map. Tento graficky zajímavý materiál nás inspiroval k výtvarné recyklaci map. Žáci 2. ročníku oboru grafika zpracovali technikou koláže - mapáže vlastní autoportréty. Fragmenty map vnímali jako již danou barevnou paletu. Jejich spolužáci z oboru animace navrhovali design kabelek, které povrchově upravovali technikou chiasmáže - polepováním stříhaných či trhaných map. Grafici 3. ročníku tvarovali mapy skládáním, prostřiháváním nebo jejich muchláním. "Ušili" z nich velmi nápadité modely šatů přímo na krejčovské pany. Žáci oboru interiérový design si mapování spojili s prostorem, co ho zaplňuje. Zamýšleli se nad tím, jaký původ a udržitelnou hodnotu mají objekty, kterými se lidé obklopují. A jak mohou v rámci svého oboru přispět ke zkvalitnění životního prostředí.

https://www.ostravskamuzejninoc.cz/

https://www.ostravskamuzejninoc.cz/cz/ckv-vystavni-sin-sokolska

 Menu:


 

Copyright AVEART Střední soukromá umělecká škola a základní umělecká škola Ostrava

Školní
noviny