AVE ART Ostrava>Aktuality>Trienále grafiky v Polsku 2019

Trienále grafiky v Polsku 2019

12/6/2019

Účast na mezinárodní soutěži Trienále grafiky v Polsku 2019

Naše žákyně Agáta Kohlerová z 2. ročníku oboru Motion design a Veronika Pěronková z 1. ročníku oboru Grafický design se zúčastnily IV. Mezinárodního Triennale grafiky Leona Wiczolkovskiego 2019 v Polsku. Tématem jsou Vztahy a postoje jako celospolečenské klima odrážející se v mnoha rovinách, kulturách a náboženstvích. Agáta Kohlerová vytvořila dva grafické listy v čárovém leptu s názvy Přátelství a Da Vinciho Léda v japonském stylu. Autorka u prvního listu vycházela z přátelství černé a bílé rasy, kde se mažou rasistické předsudky a postoje. ,,Není to o barvě kůže, jsou tam dva různé květy – karafiát a magnolie, existuje mnoho ideálů krásy. Všichni jsme krásný kvítek,“ dodává Agáta. Její druhý list je v humornějším tónu – parafrázuje da Vinciho Lédu s labutí a vytváří japonskou dívku v županu s jeřábem. Myslela při práci na prolínání kultur. Naopak Veronika Pěronková se věnuje technice linoritu, ve které se jí daří a zvířatům, která má ráda. Téma je ekologické, nese název Ničíš mě! Autorka v grafickém listu výtvarně popisuje vztah člověka k přírodě – likvidaci zdrojů, živočišných druhů. 

Výsledky soutěže

Žákyně Agáta Köhlerová získala ocenění v mezinárodní soutěži IV. Mezinárodního Triennale grafiky Leona Wiczolkovskiego 2019 v Polsku. Oceněné grafické listy „Přátelství“ a „Da Vinciho Léda v japonském stylu“ jsou provedeny v technice čárového leptu.

Slavnostní vernisáž s oceněnými grafikami proběhne  12. června v Galerii „Nad Brdą” w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej WSG w Bydgoszczy przy ul. Królowej Jadwigi 14.

http://plastyk.bydgoszcz.pl/zaproszenie-na-wernisaz-miedzynarodowego-triennale-grafiki-relacje-i-postawy-2019/


Menu:


 

Copyright AVEART Střední soukromá umělecká škola a základní umělecká škola Ostrava

Školní
noviny