AVE ART Ostrava>Aktuality>Spolupráce se Středním odborným učilištěm Valašské Klobouky

Spolupráce se Středním odborným učilištěm Valašské Klobouky

13/5/2020

Tisková zpráva města Valašské Klobouky

Moderní a svěží logo zachycuje dynamiku ve společnosti a znázorňuje převážně technické zaměření oborů. Současně vychází z úzké vazby na město, kde má škola svou dlouholetou tradici. Střední odborné učiliště Valašské Klobouky si vám dovoluje představit nové logo, které oproti logu, jež všichni znáte od roku 2008, prošlo výraznou změnou ve snaze působit svěže a moderně, a tím odráží dynamiku rozvoje společnosti v posledních letech.

Nyní se budete setkávat s tímto grafickým znázorněním loga:

Logo bylo inspirováno historickým vznikem obce Valašské Klobouky a samotné školy. Prošlo mnoha změnami, ale princip byl zachován z úplně prvotní myšlenky. A tou bylo udělat logo jednoduché, moderní, technické a funkční s vlastnostmi, které mu náleží. Aby každý, kdo na něj pohlédne, věděl, že se jedná o střední odborné učiliště převážně s technickým zaměřením.

Hravé a příjemné barvy ve spojitosti s nahnutím klobouku nad školní zkratku vytváří dojem, že klobouk "padne jako ulitý” tomuto vzdělávacímu zařízení. Souznění mezi těmito prvky je klíčové pro harmonii vyplývající ze vztahu obce a školy.

Jeho technické rozložení je charakteristické pro školu, ale zároveň funkční pro užití na dalších propagačních materiálech. Logo je dílem Daniela Himlara, studenta 3. ročníku oboru Grafický design na Střední umělecké škole AVE ART Ostrava.

Webové stránky školy s novým logem: https://www.souvk.cz/ 

 


Menu:


 

Copyright AVEART Střední soukromá umělecká škola a základní umělecká škola Ostrava

Školní
noviny