AVE ART Ostrava>Aktuality>Proč studovat Grafického designéra?

Proč studovat Grafického designéra?

14/6/2024

Kurz Grafický designér vede již desátým rokem stejný tým lektorů a neustále se vyvíjí. Loňský ročník jsme například zapracovali do výuky sítotisk v praxi. Pár hodin se vyčlenilo pro tvorbu motivu a přenosu na síto v sítotiskové dílně, aby se studenti dotkli jedné ze stále nejpoužívanějších technik pro potisk nejen textilních látek.

Na kurzu pracujeme s nejnovějšími programy společnosti Adobe. Účastníci mají po dobu trvání kurzu své přihlašovací údaje a mohou tak pracovat i z domu. 

 
Které programy používáme?

V Illustrátoru tvoříme vektorovou grafiku a navrhujeme loga.

Ve Photoshopu pracujeme s rastrovou grafikou, v postprodukci zpracováváme fotografie do finální podoby a tvoříme digitální obrazové prvky.

Indesign slouží pro sazbu textu a obrazových prvků pro tiskoviny, digitální prezentace, interaktivní PDF...

Jako závěrečná zkouška bývá každoročně zpracování korporátní identity (viz fotografie). Uchazeč má možnost vybrat si z předem stanovených témat.

V 250 hodinách je začleněna také výuka fotografie. Grafikovi se vždy hodí, když je schopen kvalitně nafotit například produkt. A protože se grafický design čím dál více posouvá do digitální sféry, najdete v kurzu také předmět Základy webdesignu. Nesmí chybět ani ekonomika :).

 
Časová délka kurzu:

Setkáváme se prakticky každý pátek a sobotu po dobu 8 měsíců. Za ten čas se nám osvědčila důležitost jak délky, tak i jeho intenzita. 

Běžně se setkáváme s kurzy z venčí, které probíhají například deset dní v lepším případě 2 až 3 měsíce. Však je pro nás nepředstavitelné, že v tomto čase předáme vše potřebné pro práci v grafickém designu. 

Nejde jen o výuku potřebných programů, ale také naučit účastníka vnímat grafický design. Aby se naučil jeho pravidla a byl schopen se jimi při tvorbě grafiky vědomě řídit. Délka osmi měsíců také napomáhá k dozrávání informací. Uchazeči se každým měsícem viditelně posouvají. Na kurzu dbáme na to, aby absolventi volili správné programy pro jednotlivé úkony. Běžně se v praxi setkáváme, že lidé používají programy nesystematicky a vznikají tak komplikace ve výrobě a proces práce se prodlužuje. Dnes je internet plný tutoriálů v grafických programech, ale je časově mnohem náročnější, dostat se k těm správným postupům. Systematicky se vzdělávat pod vedením profesionálů a mít možnost po celý čas kurzu konzultovat své práce se zkušeným lektorem je k nezaplacení. Posouváte se mnohem rychleji tím správným směrem. A to nás přivádí k dalšímu bodu. Pokud se chcete Grafickému designu věnovat, je klíčové pracovat nejen na kurzu, ale osvojovat si dovednosti i doma.

 
Koho najdete na kurzu, pro koho je vhodný?

Na kurz chodí lidé bez jakékoli předešlé přípravy, ale také lidé, kteří již absolvovali jiné krátkodobé grafické kurzy, však jsou stále v začátcích. Absolventi uměleckých škol, kteří nestudovali grafický design, nebo jej studovali a potřebují si vše nové oživit. Za ta léta jsme nevypozorovali žádný problém mezi různorodostí uchazečů a potvrzuje se nám, že píle a zájem o obor jsou největším hnacím motorem. Po dobu osmi měsíců se také každoročně formují nová přátelství, která pokračují. A při závěrečné lekci se každoročně kladou stejné otázky se známkou lítosti: "Co budu dělat další pátek?" Něco končí a něco nového se zase otevírá.

Pokud vás tato profese láká, náš kurz je pro vás skvělým odrazovým můstkem.

 
Jedna z recenzí z letošního kurzu Grafický designér:
 
Kurz byl úžasný. Hlavně oceňuji lektory, že k tomu přistupují opravdu jako učitelé a je pro ně nejdůležitější vás to naučit. Během kurzu jsem postupně viděla jak se posouvám dopředu a nejen já. I mé okolí si všimlo, že po kurzu je má práce daleko profesionálnější. Vřele tento kurz doporučuji všem co se chtějí stát profesionálními grafiky. Je to ta nejlepší volba.
 

Moc děkujeme za pozitivní ohlasy!


Menu:


 

Copyright AVEART Střední soukromá umělecká škola a základní umělecká škola Ostrava

Školní
noviny