AVE ART Ostrava>Aktuality>Ostravská univerzita, fakulta výtvarného umění, obor Malba

Ostravská univerzita, fakulta výtvarného umění, obor Malba

20/5/2020

Kariérové poradenství - příspěvek od Dominika Pohludky

Na střední umělecké škole Ave Art Ostrava jsem studoval obor Grafický design. Rozhodl jsem se ale, že po složení maturitní zkoušky půjdu studovat obor Malba na Fakultu výtvarného umění Ostravské univerzity. Tato změna oboru se ukázala být přínosnou jak inspirací, tak i přísunem nového nadšení do studia. Takovou změnu doporučuji všem, kteří pochybují o nástupu k dalšímu studiu v rámci oboru, a nebo si nejsou jisti smyslem svého oboru. Buď to povede ke konci studií, a nebo k opětovnému získání nadšení v tvorbě.

Což mě přivádí k tématu přijímacích zkoušek, v jejichž  průběhu jsem se rozhodl pro změnu oboru. Byl jsem totiž zároveň přijat jak na obor Malba, tak i na obor Grafika volná (tam se počty pohybovaly okolo 50 uchazečů, z toho přijímali 10-15 lidí). Já jsem už byl ale rozhodnut pro Malbu.

Celkově se nás na obor Malba 2 hlásilo 25, z toho přijali 7. Přijímací zkoušky se skládaly ze 3/4 z hodnocení domácích úkolů. V průběhu zkoušek si nás volali na společné konzultace prací, kterých mělo být 15-25. To si už teď přesně nepamatuji, protože jsem tam nesl co nejvíce věcí, což se nakonec ukázalo jako hlavní výhoda, protože z toho usoudili, že mám pro tvorbu zapálení a do budoucna nezůstanu jen u malby, ale tvorba bude stálá a různorodá.

Zimní zkouškový semestr jsem zakončil bez problému a úspěšně. Z našeho oboru Malba nás zůstalo jen 5, a z celkového počtu 75 lidí na uměleckých oborech nás zůstalo něco kolem 50. Já jsem se již v průběhu prvního semestru odklonil od svého hlavního oboru, a mou hlavní náplní práce se stala tvorba vlastního jazyka a později koberce, jakožto semestrální práce.

Obor Malba 2 mohu doporučit hlavně žákům školy, kteří se neradi váží na jeden obor/médium a rádi experimentují v tvorbě.

Portfolio 


 


Menu:


 

Copyright AVEART Střední soukromá umělecká škola a základní umělecká škola Ostrava

Školní
noviny