AVE ART Ostrava>Aktuality>Zahájení školního roku

Zahájení školního roku

1/9/2020

Zahájení školního roku 2020/2021

V pátek 4. září proběhlo v ateliérech a na zahradě školy AVE ART Zahájení školního roku. Téma celého projektu „Raffael a 20. století“ se vztahovalo k výročí 500 let od úmrtí slavného italského renesančního malíře Raffaela Santiho. Výtvarné workshopy, které posouvaly jeho odkaz do dnešní doby, byly konceptuálně svázané s umělci současnosti: Daniel Balabán – živé obrazy, citace Raffaelových slavných děl v pojetí moderních instalací. Christo a Jeanne Claude – instalace balení a zahalování předmětů a objektů. Adelle Lutz – tvorba oděvů a šperků s kamufláží a parafrází.

Při instalaci živých obrazů si žáci zahráli na režiséry a modely. Při balení použili vlastní tělo i zajímavé objekty na zahradě. Na figurínách si zkusili kamufláže šperků a oděvů z přírodnin přímo v zahradě školy.

Mgr. Michaela Kopřivová


V týdnu od 7. do 11. 9. 2020 budou žáci:

  1. ročníku na adaptačním plenéru v Bartošovicích
  2. ročníku budou mít výuku dle provizorního rozvrhu uvedeném v Bakaláři (především s důrazem na opakování látky maturitních předmětů)
  3. ročníku budou mít výuku dle provizorního rozvrhu uvedeném v Bakaláři (především s důrazem na opakování látky maturitních předmětů)
  4. ročníku na odborné praxi

Od 14. 9. 2020 bude výuka všech ročníku probíhat dle rozvrhu školy pro školní rok 2020/2021.


Menu:


 

Copyright AVEART Střední soukromá umělecká škola a základní umělecká škola Ostrava