AVE ART Ostrava>Aktuality>Projekt "LiveART"

Projekt "LiveART"

odborná mobilita programu Erasmus+19/4/2018

Projekt "LiveART"

15 žáků školy získává nové odborné dovednosti a znalosti v zlatnických technikách a výrobě jednoduchého šperku. Žáci jsou na parnterské škole Súkromná stredná umelecká škola Hodruša-Hámre od 9. 4. 2018 a dne 20. 4. 2018 bude odborná mobilita ukončena. 

Kromě základních šperkařských technik navštívili žáci Kremnici, státní mincovmu Kremnica, Bánskou Štiavnici, ale vyzkoušeli si i jiné výtvarné techniky - malba pomocí horkého vosku, rytectví a další. 


Súkromná stredná umelecká škola Hodruša-Hámre realizuje projekt v rámci program Erasmus+, ve kterém je škola AVE ART Ostrava partnerem. V rámci projektu dojde k výměně zkušeností a k odborným mobilitám žáků. První mobilita proběhla na naší škole od 4. do 15. 12. 2017, kdy na školu přijelo 15 žáků a 3 pedagogové, kteří získávali odborné informace a zkušenosti v oboru Motion design.

Naši žáci mají možnost přihlásit se do 7. 3. 2018 na odbornou mobilitu na partnerské škole, která bude probíhat od 9. do 20. 4. 2018 se zaměřením na výrobu šperků. Informace o škole naleznete na stránkách http://ssushh.sk/uvod/

Vybraná skupina:

 1. Bezděková Barbora
 2. Filip Dominik 
 3. Pinková Lucie 
 4. Turečková Nikol 
 5. Pohludka Dominik 
 6. Svrčina Martin 
 7. Pytlíková Kristýna 
 8. Jalůvka Jan 
 9. Mirocha Matyáš 
 10. Kohutová Anna-Marie 
 11. Smetana Magdaléna 
 12. Hančil Matyáš 
 13. Kollová Petra 
 14. Kliš Marek 
 15. Foldýnová Adéla 

Náhradníci: Golasová Kamila, Pavlová Nela, Höfner Dominik

 

Hrazeno: ubytování, strava, doprava, pojištění

Cílem odborné stáže je zlepšení dovedností, znalostí a kompetencí osob v počátečním odborném vzdělání a žák kromě získání jedinečných zkušeností, znalostí a dovedností obdrží: Certifikát ECVET od partnerské školy, Europass mobility, Europass  dodatek k osvědčení.

 

Škola již od roku 2005 realizuje mezinárodní odborné mobility a další formy mezinárodní spolupráce. Na základě této činnosti byl škole Domem zahraniční spolupráce udělen Certifikát Erasmus+ VET Mobility Charter (celkem získalo certifikát 11 škol z ČR). Více o mezinárodních odborných stáží školy na http://ssus.aveart.cz/mezinarodni-odborne-staze/


Menu:


 

Copyright AVEART Střední soukromá umělecká škola a základní umělecká škola Ostrava