AVE ART Ostrava>Aktuality>Norští studenti na AVE ART Ostrava, Erasmus+

Norští studenti na AVE ART Ostrava, Erasmus+

31/1/2024

Není to ani dva měsíce, kdy žáci školy a pedagog oboru Uměleckého kovářství absolvovali na partnerské škole Odda vidaregåande skule v Norskuodbornou mobilitu programu Erasmus+. 

Díky velkému přínosu a vzájemné dobré spolupráci se nám podařilo připravit odbornou mobilitu pro 4 norské studenty a pedagoga v ateliérech školy AVE ART Ostrava. Skupina přijela na 3 týdny (22. 1. - 9. 2. 2024) a absolvovala výuku v oboru Uměleckého kovářství zaměřenou na modelování z hlíny, modelování v 3D programu Rhinoceros, navrhování a to vše s cílem vyrobit kovanou mísu dle vlastního návrhu. 

Kromě výuky mají bohatý kulturní program, v rámci kterého se zúčastnili výstavy pedagoga školy MgA. Dvorského, která je součástí Kovozoa. Navštívili nově otevřenou galerii v Příboře, kde měli komentovanou výstavu sochařky Christne Habermann von Hoch. Také absolvovali prohlídku hradu Helfštýn a jeho kovářskou expozici, kterou doplnil o výklad kastelán hradu. A samozřejmě nemůžeme  zapomenou na poznávání našeho města a jeho významných míst. 

Moravskoslezský deník, 11. 2. 2024

 


Menu:


 

Copyright AVEART Střední soukromá umělecká škola a základní umělecká škola Ostrava

Školní
noviny