AVE ART Ostrava>Aktuality>Kola pro Afriku

Kola pro Afriku

13/2/2024

Studenti 1., 2. a 3. ročníku vyšší odborné školy oboru Multimediální tvorby pracovali v zimním semestru na propagačních materiálech podporujících projekt Kola pro Afriku. Jednalo se o projekt z praxe, jelikož zadání bylo přímo od neziskové organizace, která má již naplánováno využití vytvořených prací.  

Vzkaz od neziskové organizace Kola pro Afriku:

Mladí přátelé, jste úžasní! Děkujeme za vaše parádní dílo, které vtahuje na cestu projektu Kola pro Afriku.

Děkujeme za vaše umění a šikovnost, které přináší podporu kolové radosti.

Šlapeme spolu!

2. ročník vytvořil animované video

 

Studenti měli společně za úkol vytvořit krátké animované video, které ve zkratce představí celý projekt. Spolupracovat na projektu se ukázalo jako nejtěžší překážka. Komunikace, zpětná vazba, naslouchání, sdílení.. na tom všem se muselo pracovat. Proto bylo obzvláště důležité celý projekt koordinovat a udržet jej v rovnováze, aby audiovizuální výstup vypadal jednotně.

Abychom měli větší tvůrčí prostor, pomohli jsme si dvěma výtvarnými styly, které tak oddělily Evropskou a Africkou část, což podpořilo i rozdělení dějové linie na dva bloky - co vše je třeba udělat u nás a na Slovensku, aby mohla kola pomoci ke vzdělaní v africké Gambii.

Za výtvarnem a animací stojí Jakub Zajíček, Nigiva Karieva, Kateřina Zvěřinská, Nikol Stanisavljevičová a Martina Ševčíková.

A protože ve videu uslyšíte i mluvené slovo, je třeba zmínit, že jej namluvili studenti spolu s pedagogy. Zvuk měl na starost Dalibor Pyš, za což mu velice děkujeme.

Projekt byl úspěšně dokončen pod vedením Martiny Ševčíkové.

 

1. ročník navrhl komiks a infografiku ve formátu A1.

 

 

 
 

Menu:


 

Copyright AVEART Střední soukromá umělecká škola a základní umělecká škola Ostrava

Školní
noviny