AVE ART Ostrava>Aktuality>Knižní grafika, Navrhování a maturitní práce

Knižní grafika, Navrhování a maturitní práce

14/4/2020

Domácí práce žáků:

  • 2. ročník - Grafický design - Knižní grafika
  • 3. ročník – Motion design – Navrhování
  • 4. ročník – Grafický design – Praktická cvičení

 

Žáci druhého ročníku grafického designu měli za úkol v Knižní grafice vytvořit návrh na malovanou předsádku a desky vlastní ručně šité knihy. Téma si vybrali sami – Tajemno/tajemství. Návrh na desky bude po příchodu do školy realizován v grafické technice tisku z výšky (linoryt/dřevoryt) a tištěn na desky knihy. Předsádka bude převedena do digitální podoby, vytištěna a vlepena do knihy.

Žákyně třetího ročníku oboru Motion design mají za úkol vytvořit malované strany leporela na téma Báje/pohádky. Mají je oživit vlepeným pop upem.  Pop up bude v různých variantách. Tvoří v technice akvarelu 6 – 8 stran formátu přibližně A5. Malby budou po příchodu do školy převedeny do digitální podoby a vytištěny. Leporelo vytvoří jako ruční práci.

Maturanti oboru Grafického designu pracují již na zadáních maturitních prací, která si vybrali. Například autorská kniha, obalový design, ornament v příběhu, návrh na hrací karty, potisk oděvu… Po návratu do školy budou své návrhy tisknout a dál na nich pracovat.

Někteří již začali tisknout doma a mezi tyto žáky patří i Ondra Šabatka, který napsal (jeho práci můžete vidět na posledních 5 fotkách):

Udělal jsem si doma grafickou dílnu a tisknu. Včera jsem dotiskl tento motiv a dnes začnu odrývat další...V domácích podmínkách to je celkem sranda! 


Mgr. Michaela Kopřivová, pedagogMenu:


 

Copyright AVEART Střední soukromá umělecká škola a základní umělecká škola Ostrava

Školní
noviny