AVE ART Ostrava>Aktuality>kariérový poradce a VŠB-TU Ostrava

kariérový poradce a VŠB-TU Ostrava

15/12/2020

Na střední umělecké škole Ave Art jsem studovala obor Grafický design. Momentálně jsem studentkou 1. ročníku oboru Marketingové komunikace na Ekonomické fakultě VŠB.

Někomu se může zdát zvláštní přejít z uměleckého oboru na obor “obchodní” či “propagační”. Není to ale zase tak odlišné, jelikož součástí grafiky je i tvorba plakátů, letáků a různých propagačních věcí, pomocí kterých chcete lidi zaujmout, aby si daný produkt koupili. V rámci marketingu pak vymýšlíte reklamu pro danou firmu a lákáte kupce na koupi produktu. A na co nejlépe nalákat potencionální kupce? Na pořádnou reklamu... a to jak na webu, tak i na venkovních bannerech nebo polepených stěnách plakáty. A tyhle propagační věci/ reklamu vám zhotoví grafik. Když tedy grafiku a grafické programy ovládáte, máte výhodu, že si můžete reklamní prvky vyrobit sami.

V České republice je hned několik vysokých škol, na kterých můžete Marketing studovat. Záleží už jen na Vás, v jakém městě chcete bydlet, nebo jestli chcete studovat na soukromé či státní škole. Já jsem přemýšlela i o UTB ve Zlíně, ale nakonec jsem vybrala VŠB (Vysoká škola Báňská), která sídlí v Ostravě, což byl jeden z důvodů, proč jsem si tuto školu zvolila.

Přijímací zkoušky probíhají formou SCIO testů (OSP). To může být trochu problém, protože na Ave Artu na oboru Grafika není od 3. ročníku matematika, která je součástí testu. Je tedy dobré se na testy předem připravovat ještě v průběhu posledního ročníku na střední škole. Samotný test je rozdělen na 2 části. První část je verbální (čeština a porozumění textu). Druhá část je analytická (matematika a logické uvažování). Hlavně netipovat, za špatnou odpověď se odečítají body, takže můžete být ve výsledku v mínusu. Po napsaném testu si škola sama vyžádá vaše výsledky z SCIA.

Dalším z kritérií byl průměr známek z vysvědčení ze všech ročníku na střední škole. A samozřejmě ukončené středoškolské vzdělání maturitní zkouškou. A potom už jen čekáte, zda jste přijati, nebo ne. Pokud ano, zapíštete se na studium a pak si sami vybíráte rozvrh podle toho, na jaký den se vám přednáška či cvičení hodí. Výhoda tohoto systému je, že si rozvrh můžete navolit tak, že docházíte do školy třeba jen 3 dny v týdnu a pokud chcete při studiu pracovat, neměl by to být problém.

Přeji všem studentům Ave Art úspěch u přijímacích zkoušek na VŠ.

Eva Adamcová


Menu:


 

Copyright AVEART Střední soukromá umělecká škola a základní umělecká škola Ostrava

Školní
noviny