AVE ART Ostrava>Aktuality>Další příspěvek doporučuje: "Studuj"

Další příspěvek doporučuje: "Studuj"

4/3/2021

Obecné rady a tipy

Naše úspěšná absolventka, a nyní studentka Ostravské univerzity oboru Výtvarná výchova a Psychologie, Tereza Šebková, se s námi podělila o zajímavé informace týkající se výběru studijního oboru  a přijímacích zkoušek na VŠ.

„Podívejte se jaké obory vysoká škola nabízí (na stránkách OSU je seznam, kde si můžete ve filtru „zaškrtnout“ jestli vás zajímají výtvarná umění nebo matematika apod.) a pokud si nejste jistí, na Facebooku jsou skupiny prváků, do kterých můžete napsat a zeptat se jaké zkušenosti mají studenti atd. (Odkaz na seznam oborů OSU: https://www.osu.cz/studijniobory/)

Všem bych doporučila, aby si zjistili, jaké možnosti má jejich vysoká škola (např. pokud máte sen, že pojedete na Erasmus do Kanady podívejte se, jestli se tam z vaší fakulty jezdí).

Taky je dobré podívat se na předměty, které budete studovat (příklad najdete zde: https://www.osu.cz/studijniobory/?specializaceid=2932 „Jaké předměty budete studovat?“), já jsem třeba nebyla rozhodnutá, jestli jít na angličtinu nebo na psychologii, protože jsem se dostala na oba obory, a právě předměty mi pomohly se rozhodnout.

Můžete také studovat jedno obor (Výtvarná výchova se zaměřením na SŠ a ZŠ) nebo kombinaci (Výtvarná výchova – Psychologie (se zaměřením na vzdělávání, pro SŠ)). Pokud si zvolíte kombinaci, např. Výtvarná výchova – Psychologie, Výtvarná výchova bude tzv. Mayor neboli hlavní, to znamená, že vaše bakalářská práce bude zaměřená na výtvarnou výchovu.

Já se hlásila na Výtvarnou výchovu + Anglický jazyk a Výtvarnou výchovu + Psychologie. Angličtina mě bavila odjakživa a už na základní škole jsem pomáhala ostatním, když jsem mohla. Psychologie mě naopak zaujala až na střední škole.

Přijímací řízení

Výtvarná výchova

Skládá se z pohovoru z dějin výtvarné kultury (doporučuji se podívat na výstavy a vědět o nich něco málo a zjistit si oblíbené umělce ve světě a u nás) a portfolia domácích prací (ideálně mějte větší rozměry a různorodé techniky a náměty, ať ukážete, co vše umíte). Pokud se připravíte, nemáte se čeho bát, pohovor není vůbec tak strašný, jak se může zdát.

Anglický jazyk

Skládá se z testu Anglického jazyka, na který je třeba se opravdu dobře připravit, test je těžký a není na něj zase tolik času. Co si vzpomínám, byla tam část na gramatika, překlad (poměrně těžká souvětí) a nakonec všeobecný přehled v angličtině (např. Who ruled India before Queen Victoria? Who wrote Moby Dick? apod. Na výběr je odpověď ze tří možností)

Psychologie

Skládá se z testu, který trvá 45 minut a má 3 samostatné části: logické myšlení, verbální myšlení, kulturně-společenský přehled (skládáte jej na počítači). Osobně mi nepřišel test zase tak těžký, nepřipravovala jsem se na něj, a přesto jsem ho dobře zvládla, každopádně na stránkách OSU si můžete najít vzorový test a podívat se co vše tam zhruba je.“

Dny otevřených dveří na OSU: https://www.osu.cz/dny-otevrenych-dveri/

 

Fotografie: slavnostní vyřazení maturantů, obor Průmyslový design a jsme rádi, že ze 7 absolventek již 6 napsalo své příspěvky o přijímacím řízení a studiu na vysoké škole.


Menu:


 

Copyright AVEART Střední soukromá umělecká škola a základní umělecká škola Ostrava

Školní
noviny