AVE ART Ostrava>Aktuality>Distanční forma vzdělávání

Distanční forma vzdělávání

24/3/2020

Vážení žáci,

je nám zřejmé, že současná situace je nelehká a stresující nejen ve vzdělávání, ale v celé řadě dalších oblastí. Naši skvělí pedagogové se snaží vše nastavit dle jejich nejlepších domácích možností. Je nám jasné, že některým z vás vyhovuje tento vysokoškolský způsob vzdělávání a část z vás se s tímto způsobem bude muset blíže seznámit a zabere jim splnění úkolů více času, aby vše zvládli dle požadavků pedagogů. Chtěli bychom vám připomenout, že v tom nejste sami, že se všichni učíme a snažíme se vzniklou situaci průběžně řešit a vylepšovat. Zároveň vás prosíme, abyste byli kreativní a neřešili, že nemáte např. nějakou velikost papíru, ale kreslete nebo tvořte na materiál, který máte po ruce (sešity máte všichni!). A pokud si nejste s něčím jisti, napište příslušnému pedagogovi zprávu a ten vám obratem odpoví. Jednotná komunikace probíhá přes Bakaláře – domácí úkoly, a pokud se s pedagogem domluvíte jinak, tak touto vámi společně stanovenou formou.

Musíme některé z vás upozornit, že pokud nebudou do termínu plnit úkoly nebo nebudou komunikovat s pedagogy, dojde k oznámkování i této neaktivity.

Všichni danou situaci budeme muset zvládnout a možná, až budete studenty vysoké školy, si na toto období studia vzpomenete.

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz, můžete se na nás obrátit. Kontakty na nás jsou uvedené na webových stránkách školy pod odkazem kontakty.     
Provozní doba školy po dobu trvání mimořádných opatření je:

PO – PÁ od 7.00 do 12.00 hod

Buďte na sebe opatrní, ohleduplní, pomáhejte svým blízkým a snažte se být pozitivně naladěni!

vedení školy

 

Informace MŠMT ohledně maturity školního roku 2019/2020

Maturitní zkouška by pak proběhla nejdříve 21 dnů po znovuotevření středních škol. „Maturitní testy by vyhodnotila samotná škola a nikoliv CERMAT, jako tomu je ve standardním módu. CERMAT školám předá dokumentaci a podklady pro vyhodnocení,“ říká ministr školství. Po konzultacích s Asociací ředitelů gymnázií a zástupci dalších asociací i s ohledem na časové hledisko bude letos ze společné části maturity vypuštěna písemná část z českého a cizího jazyka. „U maturit bude klíčové, zda se školy otevřou do 1. června 2020. Pokud ano, budou maturity probíhat sice ve zjednodušené, ale obdobné podobě jako každý rok. Pro případ, že se školy do 1. června 2020 neotevřou, obsahuje návrh v zájmu jistoty maturantů náhradní řešení,“ říká ministr školství. Návrh totiž říká, že pokud nebude k 1. červnu školní docházka na střední školy obnovena, bude maturitní vysvědčení vystaveno na základě studijních výsledků žáka z posledních tří vysvědčení. Pokud žák v posledním ročníku v pololetí neprospěl, škola mu umožní vykonat komisionální přezkoušení, aby mohl v případě úspěchu maturitní vysvědčení získat také. 

E-knihy a audio knihy zdarma

Ve snaze podpořit všechny učitele a studenty nabízíme Městská knihovna v Praze více než 1800 titulů ke stažení - zdarma, bez registrace a jakýchkoli omezení. Vybírejte z připravených seznamů na www.e-knihovna.cz, nebo hledejte konkrétní titul v katalogu. E-knihy jsou dostupné zdarma a ve třech různých formátech vhodných k prohlížení na monitorech, čtení na mobilech i ve čtečkách.

Na stránkách Českého Rozhlasu naleznete audioknihy pod odkazem temata.rozhlas.cz/ctenarskydenik

 


Menu:


 

Copyright AVEART Střední soukromá umělecká škola a základní umělecká škola Ostrava