AVE ART Ostrava>Aktuality>Chceš studovat na vysoké škole v zahraničí?

Chceš studovat na vysoké škole v zahraničí?

22/10/2018

Užitečné informace od loňských absolventek školy, Barči Maršálkové a Valérie Všetulové, které byly úspěšně přijaty ke studiu ve Velké Británii.

Barča – studovala obor Grafický design 

„Rozhodla jsem se pro University of South Wales obor Computer Animation. Školu jsem si vybrala po konzultaci s agenturou Uni-link a tento obor jsem volila z čiré zvědavosti a hlavně mě oslovily práce studentů. Přihlášku jsem vyplňovala jednu a platila pro pět škol. Důležitý byl motivační dopis, který musel obsahovat alespoň 600 slov. S ním mi opět pomohl Uni-link. Poupravili různé části, aby lépe seděl, jako celek. S motivačním dopisem se posílal i doporučující dopis od učitelky angličtiny. Poté se čekalo na vyjádření od všech pěti univerzit. Všechny poté poslaly emailem zprávu, že jsem prošla prvním kolem a dále bylo potřeba zaslat portfolio. Každá univerzita má jiná kritéria, ale rozhodně nic nezkazíte, když si založíte jednoduše účet na www.flickr.com kde nahrajete kolem 10-15 prací, popíšete a pošlete link školám. PORTFOLIO – Jak školy z ciziny, tak i české školy vyžadují u portfolia jak hotové produkty, tak i skice a nejlépe zdokumentované postupy. Originalita se cení a rozhodně žádné obkreslování z fotek. Zde je užitečný odkaz, který vám pomůže s tím, jak správně portfolio vytvořit https://m.youtube.com/watch?v=LnqwnTMq7LY

Poté trvá zhruba měsíc, než se školy vyjádří, ale většinou odpoví všechny univerzity kladně.  Potom už je jen a jen na vás udělat maturitu. Každá škola má ještě svá kritéria ohledně maturitní zkoušky, nějaké požadují celkový průměr 1, jiné 3. Některé trvají na známce z angličtiny maximálně na 2. Některé vyžadují i certifikáty z angličtiny. Ten by bylo fajn mít i pro jistotu, pokud si nejste jisti, že zvládnete odmaturovat na daný průměr z angličtiny. Tím, že jsem vše zajišťovala přes agenturu Uni-link se mi spoustu věcí usnadnilo. Posílala jsem přes ně i žádost o půjčku a přihlášky. Pomáhají zajišťovat bydlení, letenky i radí ohledně brigád.
Rozhodně je můžu doporučit, jedná se o skupinu lidí, kteří studují nebo studovali v Británii. Je bezplatná, vlastně jediná věc, kterou platíš, je přihláška na univerzity. Pomůžou ti s veškerým papírováním.
Přes rok pořádají různé schůzky a semináře, určitě si najděte čas alespoň na jednu. Budou i na výstavišti vysokých škol Gaudeamus. Jejich internetové stránky www.unilink.cz

 

Valérie – studovala obor Průmyslový design 

„Odjakživa jsem věděla, že chci studovat v zahraničí a tak jsem do toho šla. Nijak jsem se nepřipravovala, jeden den jsem sedla k počítači našla školy, obory a rozhodla se, že tam pošlu přihlášku." Vybrala jsem si obor History of Art na University of York.

https://www.york.ac.uk/ https://www.york.ac.uk/study/international/

V Anglii se příjmá na základě motivačních dopisů, které se nahraji na UCAS (Universities and Colleges Admissions Service), kde si zároveň vyberete školy, na které se hlásíte. Přes tu stránku se pak dozvíte, jak ty školy zpracovávají vaši přihlášku.

https://www.topuniversities.com/universities - zde jsem hledala školy
https://www.ucas.com/ - zde se vyřídí příhláška
https://www.gov.uk/student-finance/eu-students - finance

Ono se to dá vše napsat do jedné věty -  "Mám sen, tak si ho plním.“

 

Děkuji za poskytnuté informace a čas. Mgr. Roman Jackson, kariérový poradce

 


Menu:


 

Copyright AVEART Střední soukromá umělecká škola a základní umělecká škola Ostrava