AVE ART Ostrava>Aktuality>AVE ART Ostrava a ERASMUS DAYS

AVE ART Ostrava a ERASMUS DAYS

9/11/2023

12.10. započali oslavy Erasmus days na AVE ART Ostrava. V 9 hodin jsme přivítali žáky ZŠ F. Formana, ZŠ Kosmonautů a ZŠ Rovniny. Pro žáky základních škol byla připravena tvůrčí činnost v ateliérech Grafického designu, Motion designu, Uměleckého kovářství a Průmyslového designu. 
 
     
V pátek 13. 10. 2023 od 8 do 13.25 hod probíhaly oslavy programu Erasmus+ s žáky a pedagogy školy, pro které byl připraven rovněž velmi bohatý program. Žáci nižších ročníků si vyzkoušeli umělecké techniky, které jsme se naučili v zahraničí, jenž se jednalo o cízelování, yesserii, výrobu šperku a mozaiku. Žáky vyšších ročníků čekalo seznámení s prezentaci PECHA KUCHA včetně ukázky z tvůrčí činnosti našich pedagogů, dále pak následovala prezentace samotných žáků. Jelikož se jedná o oslavy mezinárodních aktivit v rámci programu Erasmus+, tato aktivita probíhala v jazyce anglickém. 
A samozřejmě na Erasmus day nesmí chybět prezentace zástupců UNI LINK, kteří žákům 4. ročníku představili možnosti zahraničního studia. 
 
1.A se seznámila s uměleckou technikou MOZAIKA pod vedením Martiny Filipové a Jiřího Pěgřima.
 

1.B si vyzkoušela uměleckou techniku CÍZELOVÁNÍ s Lukášem Dvorským a Janem Studničkou.

 

2.A s Alicí Brůnovou a Lindou Kišovou si vyzkoušeli techniku YESSERÍA
 

2.B pod vedením Marka Břusky a Veroniky Opavské si hezky pohráli s VÝROBOU ŠPERKU
 

4. a 3. ročník měli na programu prezentaci PECHA KUCHA, dále pak následoval workshop a prezentace samotných žáků. Tyto třídy byly pod vedením Julie Machallové, Jaroslava Tvrze, Jany Kellermannové, Aleše Bednárka, Marie Mydlarčík a Romany Jackson.
 


Menu:


 

Copyright AVEART Střední soukromá umělecká škola a základní umělecká škola Ostrava

Školní
noviny