AVE ART Ostrava>Aktuality>Příspěvek kariérového poradce "Studuj"

Příspěvek kariérového poradce "Studuj"

4/3/2021

Další z úspěšných absolventek naší školy, Adéla Truchlá, se s námi podělila o užitečné informace týkající se přijímacích zkoušek a studia na UPOL. Adéle děkujeme a přejeme moc úspěchů v dalším studiu.

„Po úspěšném zakončení studia na Ave Artu, kde jsem studovala obor Průmyslový design, jsem byla přijata na Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, na kombinaci oborů Filmová studia a Divadelní studia. V roce 2019 byly všechny tři obory na Katedře filmových a divadelních studí otevřeny pouze jako dvouoborové studium, je tedy nutné zvolit si dva obory z katedry (divadlo/film/televize a rozhlas), nebo jeden z nich zkombinovat s kterýmkoliv jiným oborem na univerzitě.

Samotné přijímací zkoušky sestávaly ze dvou částí - písemného testu obecných studijních předpokladů a ústního pohovoru. Před přijímacími zkouškami jsme ale museli poslat samostatnou práci na 4-6 normostran, kterou mohla být např. analýza námi zvoleného filmu, seznam 20 shlédnutých filmů a seznam nedávno viděných divadelních představení. Také jsem se zúčastnila přípravného kurzu, který katedra pořádala.

Většina předmětů katedry se odehrává v nově zrekonstruovaném filmovém sále v podkroví budovy konviktu v historickém centru města. Dále je zde divadelní sál, který poskytuje zázemí studentským divadelním souborům a představením. Mezi mé předměty patří například Dějiny světového filmu, Dějiny světového divadla nebo Filmový seminář, kde se učíme film analyzovat a psát o něm.

Sama za sebe musím říct, že všichni vyučující, se kterými jsem zatím přišla do kontaktu, jsou sympatičtí a vstřícní. Škola také podporuje nápady a nejrůznější projekty studentů a pomáhá jim najít praxe a brigády. Během studia je pochopitelně možné vyrazit do zahraničí, naše katedra má například partnerské instituce v Nizozemí, Německu, Polsku, Itálii a Turecku.“

https://www.upol.cz/


Menu:


 

Copyright AVEART Střední soukromá umělecká škola a základní umělecká škola Ostrava

Školní
noviny