AVE ART Ostrava>Aktuality>Umělecké techniky

Umělecké techniky

Erasmus+30/5/2019

Vážení žáci, rodiče, pedagogové,

jsme rádi, že Vám můžeme oznámit, že pro školní rok 2019/2020 máme schválený projekt programu Erasmus+ vedený pod názvem "Umělecké techniky". 

Projekt je rozdělen na dvě odborné mobility realizované v období od 1. 6. 2019 do 31. 5. 2020. První mobilita bude probíhat na partnerské škole La Escuela de Arte de Sevilla v období od 26. 1. do 14. 2. 2020. Mobility se zúčastní 9 žáků z 2. – 4. ročníků, kteří budou získávat nové znalosti a dovednosti v oborech Umělecké techniky aplikované na zeď (murální technika), ateliér keramických obkladů (4 žáci) a Umělecké smaltování (5 žáků). Druhá mezinárodní odborná mobilita bude uskutečněna na partnerské škole Súkromná stredná umelecká škola Hodruša - Hamré, Slovenská republika. Žáci se zúčastní mobility v oboru Výtvarné zpracovaní kovů a drahých kamenů - technika cízelování v počtu 6 osob z 2. - 4. ročníků a pedagogický doprovod. Žáci získají nové vědomosti a dovednosti v období od 26. 1. do 14. 2. 2020.  

Bližší informace o školách nalezneta na webových stránkách: http://escueladeartedesevilla.es/ a http://ssushh.sk/uvod/

Kritéria výběru žáků a podmínky účasti na obdorných moblitách budou zvěrejněné začátkem září.

Součástí projektu je i profesní rozvoj odborného pedagoga, který bude zvyšovat profesní odborné znalosti a dovednosti v rozmezí tří pracovních dní a to od 23. do 25. 10. 2019 na partnerské škole Súkromná stredná umelecká škola Hodruša - Hamré, Slovenská republika v rámci oboru Výtvarné zpracovaní kovů a drahých kamenů - technika cízelování.

Škola již od roku 2005 realizuje mezinárodní odborné mobility a další formy mezinárodní spolupráce. Na základě této činnosti byl škole Domem zahraniční spolupráce udělen Certifikát Erasmus+ VET Mobility Charter (celkem získalo certifikát 11 škol z ČR). Více o mezinárodních odborných stáží školy na http://ssus.aveart.cz/mezinarodni-odborne-staze/


Menu:


 

Copyright AVEART Střední soukromá umělecká škola a základní umělecká škola Ostrava