AVE ART Ostrava>Aktuality>Trienále grafiky v Polsku 2019

Trienále grafiky v Polsku 2019

6/5/2019

Účast na mezinárodní soutěži Trienále grafiky v Polsku 2019

Naše žákyně Agáta Kohlerová z 2. ročníku oboru Motion design a Veronika Pěronková z 1. ročníku oboru Grafický design se zúčastnily IV. Mezinárodního Triennale grafiky Leona Wiczolkovskiego 2019 v Polsku. Tématem jsou Vztahy a postoje jako celospolečenské klima odrážející se v mnoha rovinách, kulturách a náboženstvích. Agáta Kohlerová vytvořila dva grafické listy v čárovém leptu s názvy Přátelství a Da Vinciho Léda v japonském stylu. Autorka u prvního listu vycházela z přátelství černé a bílé rasy, kde se mažou rasistické předsudky a postoje. ,,Není to o barvě kůže, jsou tam dva různé květy – karafiát a magnolie, existuje mnoho ideálů krásy. Všichni jsme krásný kvítek,“ dodává Agáta. Její druhý list je v humornějším tónu – parafrázuje da Vinciho Lédu s labutí a vytváří japonskou dívku v županu s jeřábem. Myslela při práci na prolínání kultur. Naopak Veronika Pěronková se věnuje technice linoritu, ve které se jí daří a zvířatům, která má ráda. Téma je ekologické, nese název Ničíš mě! Autorka v grafickém listu výtvarně popisuje vztah člověka k přírodě – likvidaci zdrojů, živočišných druhů. Jak naše žákyně v soutěži obstojí, budeme sledovat 16. května, kdy komise zasedne k hodnocení prací.

Přejeme jim hodně štěstí.

Mgr. Michaela Kopřivová, pedagog školy


Menu:


 

Copyright AVEART Střední soukromá umělecká škola a základní umělecká škola Ostrava